CM de atletism de la Moscova: Ancuţa Bobocel s-a calificat în finală la 3.000 de metri obstacole

Atleta Ancuţa Bobocel s-a calificat, sâmbătă, în finala probei de 3.000 de metri obstacole, după ce a încheiat pe locul 6, în seria a doua, la Campionatele Mondiale de la Moscova.

RomaniaTV.net
10 aug. 2013, 15:45

Ancuţa Bobocel a încheiat cursa de 3.000 de metri obstacole cu timpul de 9:35.78 minute, cea mai bună performanţă personală a sezonului, pe locul 6, calificându-se în finala probei, la contratimp.

Tot sâmbătă, Nicoleta Grasu a ratat calificarea în finala probei de aruncarea discului, după ce s-a clasat pe locul 12 în grupa B, cu 56,31 metri.

Obiectivul delegaţiei tricolore la Campionatele Mondiale, care numără 15 atleţi, este de obţinere a unei medalii şi trei calificări în finale.