Bătaie generală la meciul Petrolul – Gaz Metan. Portarul Bornescu şi-a muşcat un adversar

Meciul Petrolul - Gaz Metan Mediaş a fost marcat de o bătaie generală, izbucnită în minutul 65, care s-a soldat cu eliminarea jucătorilor Mircea Bornescu şi Taher Bawab.

RomaniaTV.net
29 mai 2013, 20:16

În minutul 65 al întâlnirii Petrolul Ploieşti – Gaz Metan Mediaş, la scorul de 1-0 pentru oaspeţi, jucătorul medieşean Bawab a căzut în teren, accidentat. Achim l-a ridicat, împreună cu Bornescu, jucătorul medieşenilor l-a lovit pe portar, acesta a ripostat şi apoi l-a muşcat de umăr.

Apoi a izbucnit o încăierare generală, care a rezultat cu eliminările lui Bornescu şi Bawab. În teren a intrat antrenorul Cosmin Contra, care s-a certat cu arbitrul Sebastian Colţescu, precum şi cu jucătorul Eric de Oliveira, fiind cu greu calmat de oamenii de ordine.

După o întrerupere de aproaimativ şase minute, în care s-au înregistrat mai multe incidente între jucători, meciul a fost reluat Cosmin Contra fiind trimis în tribune.

Citeşte şi Pandurii este vicecampioana României. Vezi cine ne va mai reprezenta în Liga Europa