Accidentare înfiorătoare a lui Gabi Tamaş. Românul a fost umplut de sânge de Kolarov VIDEO

Internaţionalul român Gabi Tamaş a fost atacat violent cu crampoanele de Evgheni Kolarov, de la Manchester City, acesta provocându-i o rană urâtă la nivelul urechii.

08 mai 2013, 09:08

West Bromwich Albion, cu Gabriel Tamaş titular, a jucat marţi seara, într-un meci contând pentru etapa a 33-a din Premier League, pe terenul celor de la Manchester City.

Gazdele au câştigat cu scorul de 1-0, printr-un gol marcat de Dzeko, în minutul 35, dar cu zece minute mai devreme s-a petrecut însă o fază care l-a umplut de sânge pe Gabi Tamaş.

Rusul Evgheni Kolarov l-a atacat violent cu crampoanele, provocându-i românului o rană foarte urâtă.